Blog > Komentarze do wpisu

"Kłusownicy" polują na katowickie talenty

Niezwykle zdolnymi 16-letnimi zawodnikami Rozwoju Katowice Arkadiuszem Milikiem i Wojciechem Królem interesują się Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, a także Legia Warszawa.

Milik i Król zadebiutowali w tym sezonie w barwach seniorskiej drużyny III-ligowego Rozwoju. Obaj już w swoich pierwszych meczach strzelili gole. Szesnastolatkami od razu zainteresował się Górnik i zaprosił ich na testy w zespole Młodej Ekstraklasy. Zabrzański klub już oficjalne potwierdził, że chętnie dokonałby transferu obu graczy. Górnik musi jednak o nich rywalizować m.in. z Ruchem, a nawet Legią!

Na całą sytuację z niesmakiem patrzą w GKS-ie Katowice. - Rozdrapują nam lokalny rynek! Miasto wydaje pieniądze płynące z podatków na szkolenie dzieci, a pożytki - w sensie piłkarskim - odnoszą inni - grzmi Ireneusz Król, przewodniczący Rady Nadzorczej "Gieksy".

Jaka będzie przyszłość Milika i Króla? - W zimowym okienku transferowym na pewno nie zmienią klubu. Takie są wspólne ustalenia zarządu, trenerów i chłopaków - mówi Marcin Nowak, rzecznik Rozwoju.

(Gazeta Wyborcza Katowice)

piątek, 17 grudnia 2010, marten-ksg

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: SANDERINI, *.adsl.alicedsl.de
2011/01/15 14:16:23
Po dzisiejszym meczu z Totenhamem wojna przeniosla sie na teren Angli. Krola i Milika chce TOTEHAM!!! W poprzednim meczu z druzyna z Afryki bramke strzelil Krol, a w dzisiejszym Milik-asysta Krol! BRAWO chlopcy ze SLASKA kopalni pilkarskich talentow.
-
Gość: SII, *.adsl.alicedsl.de
2011/01/15 14:46:14
W tej sytuacji nalezy patrzec na dobro zawodnikow,a nie na wlasny nos! GKS w obecnej sytuacji jest bez szans i to trzeba zrozumiec. Szantazowanie Rozwoju i straszenie cofnieciem dotacji przez Urzad Miasta jest pospolitym swinstwem! Mysle, ze Prezydent Uszok jest czlowiekiem rosadnym i honorowym. Mam rowniez pytanie do GKS-co u was sie dzieje z wychowaniem mlodziezy, czy macie chociaz namiastke tak wspanialego trenera mlodziezy jak trener MOGILAN z Rozwoju. NIE! notabene ten ostatni byl czlonkiem Waszego klubu, ale nie potrafiliscie go docenic! Nieudacznicy
-
2011/01/15 15:13:24
Może lepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie w Zabrzu trenera Mogilana, bo Milik i Król już raczej do Górnika nie trafią.
-
Gość: SAIII, *.adsl.alicedsl.de
2011/01/15 15:14:27
Za wspaniala prace z mlodzieza zglaszam trenara Rozwoju Pana MOGILANA do tytulu TRENERA ROKU w kategori MLODZEZ!!!!!